Nowe F od BMW


#1


Ciekawe co z tego wyjdzie :slight_smile: Jeżeli pod względem szmerów bajerów będzie temu bliżej do R niż do F to nawet bym się zastanawiał nad mniejszym.


#2

Wygląda ładnie :wink:


#3

Też mi się podobają. Jak wyjdzie z tego coś fajnego to może się skuszę bo po sprzedaży mojego g650gs brakuje trochę tego typu moto :wink:


#4

Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

http://bmw-motorrad.pl/Motocykle/Adventure/BMW_F_850_GS/index

Cena początkowa 47 750 pln. Moc niemal identyczna do Afryki. Specyfika silnika też jak w afryce (150st/270st). Czekam aż pojawi się testówka, bo nie powiem ciekawa konkurencja dla stroma w tej samej kasie.


#5

Tak czytam i czytam, i doszłam do pojemności baku - kpina jakaś w motocyklu turystycznym. 15l? Serio?


#6

No 300 km tym zarobisz. Jak chcesz więcej to jest wersja adventure


#7

18 to standard dla 500ccm+. Od takiego bym oczekiwał raczej 21-24, a nie 15…


#8

Ha! Przegapiłem pojemność zbiornika. 800 ma większy pomimo, że jest pod kanapą. :smiley: Hm, a rezerwę liczy się już w tych 15 czy dodatkowo?


#9

G rezerwa jest zwykle wliczana


#10

Nie spotkałem się czytając o innych motocyklach z określeniem “użytkowa pojemność zbiornika paliwa”. Taktycznie, żeby nie było wiadomo, o co dokładnie chodzi. Well played, bmw.


#11

Jutro skoczę do nich spytać o testówkę i przy okazji dopytam o ten zbiornik. Spodziewam się jednak 15 + 3.5, bo podają wagę zalanego 230kg.


#12

O kurde. Kopia AT. Powinien się nazywać BMW Africa Twin :grin:
Co do zbiornika to Afryka mocno rżnięta w offie spalała około 6,4l/100. Przy 100km/h na autostradzie spalanie jest 3l (i to na kostkach!). Więc 18l mi w zupełności wystarcza. Bardzo ciężko w Europie trafić na miejsce gdzie w promieniu 300 km nie masz dostępu do benzyny.
Ostatecznie wolę zabrać ze sobą Rotopax z dodatkową 5l paliwa w razie przysłowiowego W.


#13

Od Berlin-ringu do Szczecina stacje są dopiero na polskiej granicy :stuck_out_tongue: chociaż pewnie jakby zjechał to gdzieś by się może coś znalazło. Na autostradzie w kierunku DK też nie ma wielu stacji - przegapisz jedną i robi się problem :smiley:

ale wiem, że autem mając rezerwę na ringu wystarcza paliwa na styk by być pod domem :smiley:

Motocyklem rok temu na A1 też krążyłem gdzieś po okolicy szukając stacji, bo następna na autostradzie była w pizdu daleko (za daleko jak na ~pół zbiornika i mój “lekki” nadgarstek na autostradzie). Szkoda czasu na szukanie stacji po prostu :wink:


#14

Z jednej strony tak. Z drugiej - “oszczędzaj wagę kiedy tylko możesz!” :wink:
Szczególnie dodatkowe litry. W terenie te dodatkowe 6l i dodatkowa waga zbiornika nie pomogą.


#15

Byłem w Inchcape (ja nie dostałem kawy - chyba wyglądam na biedaka :smiley: ). Zapomniałem spytać o zbiornik, ale testówka ma być w połowie kwietnia dostępna. Już się nie mogę doczekać. :smiley:


#16

W maju będę oddawał swojego na serwis to może się załapię na testową. O ile będą obniżone na stanie :wink:


#17

Z tego co widziałem to mają opcję i kanapy i zawiasu obniżonego, więc można zaszaleć. :smiley: Chociaż osobiście to ja raczej w drugą stronę. :wink:


#18

dopiero na nim siedząc zwróciłem uwagę, że ma na kierownicy pod klapką przycisk SOS, nigdzie indziej mi się nie rzuciło w oczy


#19

Jest w nim jako opcjonalne wyposażenie funkcja SOS (podejrzewam że podobna zasada działania do tego co jest już u nich w samochodach).