Co dzisiaj zrobiliście przy swojej maszynie?

@konfitura - łoo nieźle :slight_smile: Ja jakoś nie ogarłem tematu, bo też bym śmignął :slight_smile:
@FLAq - wiem o czym mówisz, też mam z tym problem. Może coś takiego jak niżej? Jak masz Deca w okolicy to możesz podjechać i sprawdzić czy na buta moto wejdzie :wink: https://www.decathlon.pl/nakadki-antypolizgowe-sh100-id_8398360.html

Będę musiał. Patrz:

O takie miejsca mi chodzi, trakcja 0 tylko można się podeprzeć ale właśnie nie można.

Wczoraj po takim jeździłem, zabawnie jest :smiley:

Dobrze że takiego nie mam. :smiley:

No to muszę się z butem do szewca czy czegoś przejść. :frowning:

Kaletnik

Rozwiązałem problem małym kółeczkiem od kluczy. :smiley:

Wymiana oleju,
Wymiaba plynu chłodniczego,
Wymiana gumek zaworowych,
Regulacja luzow zaworowych
Wymiana swiec zaplonowych
Czyszczenie filtra powietrza
Czyszczenie systemu PAIR
Montaz świateł hi/lo LED
Sprawdzenie kompresji (oczywiscie goracy silnik :slight_smile: )
-12,4 atm przod na sucho, 13,3 atm na probie olejowej
-12,3 atm tyl na sucho, , 13 atm na probie olejowej

Myślę ze nie jest źle :wink:

Jako ciekawostke powiem ze kompresja przy zimnym silniku (otoczenie 5stopni celcjusza) jest sporo niższa.
-przod 10,9 atm na sucho, 11,9 atm na probie olejowej,
-tyl 10,55 atm na sucho, 11,9 atm na probie olejowej

Ona tu jest… i będzie zapierniczać dla mnie już niedługo…
:heart_eyes:

co robione?

Regulacja zaworów “the hard way” czyli porządnie - wcześniej mi się nie chciało dokręcać absolutnie wszystkiego z odpowiednim momentem (tzn nie miałem klucza :wink: ) teraz nawet nakrętki kontrujące są przykręcone zgodnie z książką.

Niestety wiek motocykla dał o sobie znać i gniazda śrub pokrywy zaworów nie wytrzymały - czyli wkręcenie 8szt helicoili - ale za to mam spokój na … zawsze :stuck_out_tongue:

tak czy inaczej cały dzionek w warsztacie :smiley:

No sporo.
Sprawdzenie szczelności, polerowanie wałków, sprawdzenie popychaczy, sprawdzenie prowadnic, docieranie zaworów, ustawienie luzu, planowanie. Kompleksowy przegląd i serwis przed założeniem.

Daj namiar na zakład i napisz proszę ile mniej więcej zapłaciłeś.

Słupsk here więc nie wiem czy nie masz daleko do mnie :smiley:
Po pracy robię sobie auta w garażu więc mam zaufany warsztat któremu daje zawsze głowicę. Z racji że ta współpraca już trochę trwa, i powiedziałem, że to moja prywatna głowica nie klienta i to ja za nią płacę zrobił mi bardzo dobrą cenę. 200zł dałem za to wszystko.

Sprawdziłem poziom oleju :stuck_out_tongue:
No i pogoda tak piękna, że czym prędzej do roboty pojechałem.

Mapa sport + miękki zawias = instant wheelie przy zmianie biegu na dwójkę.

Zamówię sobie :smiley:

Ja dzisiaj umyłem i pojeździłem. Mega ciepło, taki styczeń to ja rozumiem! :wink:

zazdro, u nas tak wiało, że urywało głowę a deszcz padał poziomo :cloud_with_rain: @MotoWarszawa czy ktoś się jednak odważył?