Co dzisiaj zrobiliście przy swojej maszynie?

Jakie mody przewidujesz na śnieg? Jakieś narty, wózek boczny czy ewentualnie będziesz testował gmole( oby nie!)? :wink:

1. Osłony przeciwbłotne/przeciwwiatorwe w okolicach stóp przyczepione do gmoli - Bietatech, zrobię z jakiegoś plastiku, wstępnie pojemnik po płynie do spryskiwaczy wygląda obiecująco :slight_smile:
  2. Owijka stelaży taką pianką co się owija rury, żeby zrobiły mniejsze kuku w razie gleby
  3. Mufki - myślę czy kupić czy może zmodzić jakieś (słyszałem o patencie z torby na mrożonki, walają się u mnie to chyba przymierzę :stuck_out_tongue:
  4. Ogrzewana “kamizelka” domowej roboty czyli coś co podpatrzyliśmy na jednym z filmików - wrzucałem tutaj niedawno

Muszę jeszcze przemyśleć co zrobić z zamarzającym powietrzem w kasku. Być może nie będzie to problemem, bo mam dość wysoką szybę i mało wieje. Niemniej słyszałem, że od termometrowej -12 st. C. zaczyna się problem, że powietrze zamarza od środka.

Może się ze szwedzką armią konsultował.
Jak pamiętam to chyba jest husqa:

Swojego czasu HJC oferował podgrzewane wizjery :slight_smile:

A nie lepiej by się w takich warunkach sprawował kask off+gogle?

Tak, to jest rozwiązanie które też biorę pod uwagę.
Do tego jeszcze jakaś ciepła maska, np z neoprenu jak te antysmogowe. albo taka kominiarka:

Hmm może nie dzisiaj ale ostatnio.
Sezon zakończyłem pięknie, pamiętam jak dziś to była niedziela gix już stał w pozycji zima (stojaki pod koła, nakryty). Mój przyjaciel leżał w szpitalu (nic poważnego) w planach miałem go odwiedzić. Pogoda mega z 16st słoneczko akurat to była bardzo ładna niedziela więc gixem pojadę do Ustki to tylko ok 40km w jedną stronę.
No to lecę idzie mi jak Zarco w tym roku w MotoGP. Guma z sprzęgła pyk, dwójeczka i lecimy opuszczamy już na 3 biegu, na obwodnicy kolano na zejściu to to jest mój dzień.
Wizyta odbyta, powrót to samo. jeszcze stacja paliw leje jak cebulak za 20zł żeby bak nie był ciężki w planach wymiana filtr powietrza a to ostatnia jazda na 100% przed zimą.
Wylatuję ze stacji idzie 10/10 i nagle jeden gar odmawia posłuszeństwa coś cyka…
Kurwa mać.
Iphone z kieszeni, tel do kolegi z busem i powrót na tarczy.
Żonę zaprosiłem do garażu niech mi pomoże bak zdjąć (przez chwilę myślała że mam co innego na myśli - zawiodła się). Pomiar ciśnienia - brak na 2 cylindrze.
No to w tygodniu głowica do góry i voilà. Urwał się zawór. Na szczęście nie wpadł do cylindra.
Zakres uszkodzeń. Zawór, prowadnica, wałek, szklanka… no nie fajnie. Do tego oczywiście uszczelka pod głowicą.
Czemu tak się stało? Hmm moim zdaniem winny jestem ja sam, zaniedbałem sprawdzenie luzu zaworowego. Słyszałem że lekko cyka. Wycierał się już wałek i szklanka…
No nic trzeba zrobić. Przy okazji silnik przeszedł kompleksowy przegląd.
Jestem lżejszy o kilka banknotów z panem Jagiełło…
PIC REL

jeździłem na nim jeżeli to się liczy. -3 Here :slight_smile:

Też dziś pojeździłem trochę - myślę, że to się liczy do tego wątku, bo przelot był kontrolny po dużym serwisie :slight_smile: plus sprawdzałem ubiór w praktyce i są słabe punkty :confused:

Ale morda się cieszy. Tylko -7 u nas, sucho. Żadnego LwG po trasie, dziwne…

Zazdro. Też bym swoją przegonił, ale przy tej temperaturze to by mi łapy odpadły po 20 metrach. :smiley:

Ja pierdole co za ziomek xD Jak trzymają opony w takiej temp?:smiley:

Ęduro to jest stan umysłu, hehe :smile:
O dziwo na startach czy jak mialem jedno ostrzejsze hamowanie to było ok. W winklach to nie wiem, jazda była na dużej rezerwie.
No jakby to powiedzieć - za 3 tygodnie będzie wyjazd, będzie 2x500 km do zrobienia zimą, w tym po górach, więc trzeba się hartować :wink:

Wiecie co było najgorsze? ubieranie się… :stuck_out_tongue:

Skapitulowałem. Wyjąłem akumulator bo już nie ma nadziei na jazdę. Prognozy długoterminowe przewidują mrozy tzn już nadchodzi zima, bo to co było do tej pory to taka zimna jesień. Droga na wsi bieli się od soli więc byle do wiosny, a wiosnę przewiduję od 1 Maja…, bo widocznie taki mamy klimat.
A tak było w drugi dzień świąt:

A dziś kupiłem:
uszczelkę pod głowicę
uszczelniacze zaworowe
olej
filtr oleju
Razem 490zł na tą chwilę + głowica.

Teraz tylko czekam aż głowica będzie gotowa, składamy i palimy GIXA.

Dasz się karnąć na zlocie? :smiley:

jasne. Trasa do miejscowości Rowy też ma kilka fajnych łuków + długa prosta do gumowania.
Bardzo często tam latamy w sezonie.

Nie no. Ja to nie potrzebuję niczego specjalnego. Jakaś zwykła droga żeby zobaczyć jak to jedzie i skręca. Na nieswoim moto to nie będę odpierdalał, bo to nie ten skill :slight_smile:

Można do Ustki lecieć droga lekko słaba ale idzie przejechać, syrenkę za cycki złapać to 18km akurat na taki sprawdzian.

Jestem w Ustce i w Słupsku co roku na wiosne :stuck_out_tongue: Ale samochodem niestety :frowning: