X-grip z ali


#1

Przyszedł dziś. Koszt 9,49 funciaków.

Powiem tak. Jeszcze nie zamontowany ale sprawia wrażenie mega solidnej konstrukcji. Wsadziłem tam swojego note 4 i machałem jak głupi. Mega pewnie siedzi. Dziś na bank przykręcę do sv650s ale czy podłączę ładowarkę to nie wiem. Także będzie update.

Dobra kategoria?


#2

Fajnie wygląda, do czego są kabelki?

Kategoria dobra, dodałem jedynie tagi.


#3

Ładowarka USB. Nie wiem czy jej ufać no ale zobaczymy. Deszczyk popadał a ja jestem po solidnym obiedzie. Także chwilę odpoczynku i zabieram się za montaż. Dziś już tego nie sprawdzę w trasie.


#4

Przymierzałem się do niego zwłaszcza po oglądnięciu tego:

Wszystko to jest metalowe? Pokaż foto zamontowane :slight_smile: jak nie odbiega od oryginału to będę płakał xD :roll_eyes:


#5

Mam taki kupiony z allegro za niecałe 100 zł. Założyłem i jechałem raz do mechanika. Więcej potestuję jak będę miał znowu motocykl.


#6

Ja kupiłem oryginała od Rama, bo jeszcze wtedy nie były popularne. Teraz to bym brał jakiegoś od majfrenda. Zresztą myślę, że tak niebawem zrobię, bo w obecnym X-Grip popsułem mocowanie na kierę (lot koszący kierownika na telefon, miało prawo puścić) i jest na… trytytki oczywiście! :smiley:

@baba, ja zrobiłem tak samo i też myślałem, że jest pewnie - szybszy off po dziurach i dołach i telefon dwukrotnie mi wypadł. Teraz dla pewności uzupełniłem mocowanie o gumkę i, nie przesadzam, chyba prędzej z tego motocykla odpadną koła, lagi albo kiera niż telefon z tego uchwytu :smile:


#7

Ja w zestawie miałem tylko te dwie dodatkowe gumki, niestety nie mam jak zrobić zdjęcia z moim zamontowanym telefonem. Note 4 to kloc ale pięknie pasuje i no nawet z futerałem (taki z klapką). Zdziwiłem się bo sam uchwyt obraca się trochę w jedno trochę w drugą stronę (na pająku).

Wykonanie tego jest dobre. Większość elementów jest metalowa. W zasadzie z plastiku to pokrętło do blokowania kulek i ta obudowa samego pająka. No ale jak to bierzesz w łapę to czujesz że to nie jest tandeta (a przynajmniej ja odczułem takie wrażenie). Ładowarki nie podpiąłem i chyba zrobię to dopiero w polsce. Jestem mega zadowolony i przestałem się martwić że rozwalę sobie dosyć drogi telefon. Teraz można zapierdalać bez strachu.


#8

@Ostasz btw w zestawie mam dołożony uchwyt do montażu pod lusterko. Jak go się montuje? Odkręcam całe lusterko i pod spód?


#9

Podrzuć linka, a tymczasem poczekam jak sprawdzisz to.w praniu po jakiś 2 miesiącach, bo chińskie gadżety już nie raz mnie zawiodły.


#10

@baba nie zasłania zegarów?


#11

Ja takiego uchwytu nie posiadam ale myślę, że dobrze kombinujesz i powinno to być zamontowane tak jak na obrazku poniżej. Tylko wiesz, dwa razy sprawdź czy Ci gwintu styknie na trzymanie tel i lusterka żeby nie było przypału jak będzie napór wiatru :wink:


#12

Niet, u mnie ok ale ja w sumie i tak mam wyjebane na zegary hehe. Test zacznie się 10 sierpnia, ale chyba dopiero po 21 sierpnia będę mógł go przetestować na konkretnie na angielskich wiejskich drogach bo tam to ładnie potrafi katapultować. Tymczasem pakuje ubranka a zaraz miły pan podjedzie załadować moto na busa i do pl.


#13

Sam będę kupował x-gripa tylko jak tak wszędzie patrzę to brakuje mocowania do montażu​ zamiast tej śruby w kierownicy. A jest to chyba jedyne miejsce gdzie nie zasłoni mi zegarów. Można to jakoś osobno dokupić?


#14

do ram’a można każdy element i każdą kulkę osobno kupić. są też kulki ze śrubami albo z nakrętkami, do wyboru do koloru.


#15

Ja już swój testuję. Dziś na trasie 150 km telefon z włączona nawigacją i spotify. Zero strat na baterii. Trzyma się stabilnie. Polecam mocno.


#16

@brick to ta ładowarka z xgripa? Nie daje rady podładować?


#17

Ciężko powiedzieć, bo założyłem telefon naładowany na 100% i zdjąłem ze 100%.


#18

Hah :slight_smile: to daj znać jak zrobisz test nie mając naładowanego tel na 100% :smile: ciekawi mnie to bardzo czy ona daje radę :slight_smile:


#19

Ok :slight_smile: Jednak dopiero po weekendzie.


#20

No tak, ale do tego x-gripa z ali też będzie pasować?