Uchwyt na uchwyt na telefon


#1

Chciałbym przerobić uchwyt na telefon, a w zasadzie to dorobić uchwyt do którego mógłbym zamocować oryginalny uchwyt Quad Lock. Jego oryginalne zastosowanie to montaż na wsporniku kierownicy roweru, ale do moto też się powinien nadać.

Problem jest u mnie taki że mocowanie kierownicy w moto ma nieregularny kształt i nie ma ja go tam wpiąć. Póki co mam zamocowany inny typ quad locka, ale to jest z boku kierownicy, a wolałbym go mieć na środku, żeby telefon się schował a szybką. Teraz jest taki:

A chciałbym zamontować taki na środku:

Mocowanie kierownicy wygląda tak:

Wymyśliłem że można by tam przykręcić taki uchwyt:

No i wtedy do uchwytu można przytrytytkować Quad Locka, tu foto prototypu z druku 3d z dopiętym quad lockiem:

No i mam tu kilka wątpliwości.

  1. Z czego to najlepiej zrobić żeby to w miarę wyglądało, nie kosiło kieszeni i miało odpowiednią wytrzymałość? Na pewno plastik w druku 3d odpada bo wtedy nie dałoby się przykręcić kierownicy z odpowiednim momentem (20nm), poza tym pewnie wszystko by się rozleciało zanim bym dokręcił. Myślałem o aluminium wycinanym CNC, na razie mam jedną ofertę cenową ale przy jednej sztuce trochę drogo. Może stal nierdzewna? Albo stal i pomalować?

  2. Czy takie mocowanie może mieć jakieś minusy jeśli chodzi o bezpieczeństwo mocowania kierownicy? Zakładam że dam tam tuleje 5mm ze stali nierdzewnej (bo normalnie śruby są w otworach), na to uchwyt grubości 3mm no i śruby 35mm zamiast 25mm (ocynkowane, twardość 12). A może po prostu przykręcić tylko na jedną śrubę, i wtedy pozostałe trzy byłyby zamonotowane oryginalnie? Z tego co widziałem to tak robią przy montowaniu tej kulki to uchwytów RAM

Jakieś inne pomysły?


#2

Kurwa trytytki to jest jednak kolejny cud świata xD


#3

Noo trytytek dałoby się pozbyć, tę śrubę u góry quad locka można by przykręcić na wylot przez dorobiony uchwyt.


#4

A może dodrukuj podkładkę-separator pomiędzy uchwytem a półką/kierownicą i trytki/opaski puść tak?

Albo separator przytwierdź opaskami, a do niego uchwyt przykręć śrubą.


#5

Jest to jakiś pomysł, ale chyba musiałbym to ulepić z plasteliny bo moje umiejętności projektowania 3d kończą się na kształcie jak wyżej :smiley: Obejrzę i pomyślę, to by uprościło wszystko.


#6

Ulep z modeliny, zbierz wymiary i spróbuj wymodelować. Zrobiłbym coś co miałoby wcięcie tam gdzie jest półka/rura, wówczas byłoby sztywne. Zamiast trytek można to wkleić klejem poliuretanowym, takim jak przykleja się szyby samochodowe, tylko warto sprawdzić czy przy zdejmowaniu tego nie zejdzie z lakierem.


#7

Poproś ładnie @Bartosz_Paczkowski :smiley:


#8

Dzięki, ale nie pomogę. Za dużo krzywizn. Samemu to bym spędził weekend na wycinaniu z kartonu szablonu. Poszedłbym inaczej do tematu. Zrobił rozporke i obejmy na zewnątrz od tego imadla po środku. Bez modyfikacji przy mocowaniu kierownicy. Z obu stron i użył np. Szarego plastiku lub z elementami aluminium. Wtedy plastik byłby akurat.


#9

W końcu zrobiłem tak jak doradził @localh0st - okazało się że same trytytki dadzą radę, tyle trzeba było wyprofilować tę podstawkę żeby się zablokowała na środku mocowania kierownicy. Wyszło coś takiego:

I pod spodem:

Zamontowane:

@gerard-kowalski trytytki dały radę, obyło się bez ductapa :smiley:


#10

Fakturę czy paragon? :yum:


#11

Mogę wystawić fakturę, rozumiem że oprócz porady chcesz pokryć koszty druku 3d? :smile:


#12

Spoko, stawiam piwko na zlocie :smile: