[WĘZŁY] Mocowanie Drybaga/Plecaka do sztycy (rury podsiodłowej)

Ok, wydaje mi się że trafiłem. Testowałem różne konfiguracje, różne węzły i od paru tygodni jeżdżę z tym co zaprezentuję. Trzyma się baaaardzo mocno, nic się nie luzuje, a zakres to tak bym powiedział do 10-12L drybaga. Chyba że ktoś ma większy przelot od siedzenia niż ja (osoby wyższe, z większą ramą) to może się pokusić o coś większego. Gleby (dzisiaj nawet miałem niegroźny wypadek, przefrunąłem przez maskę samochodu), kamulce, bunny-hopy wszystko to trzyma i nic się nie dzieje z bagażem

Linka użyta to 4-5mm przekroju, 6 metrów, spokojnie styka, trzeba nawet końcówki skracać.

Węzły użyte:

• 2x Motyl alpejski jako główne pętle, tworzą uprząż trzymajacą
  • 1x Węzeł zwykły / Overhand knot do mocowania do sztycy
  • 1x Truckers hitch w wersji podstawej, można pokusić się o naciąg samoblokujący (niedługo wrzucę), łączy dwie części linki i spina całość razem
  • 2x Małpi łańcuch by skrócić linkę, ale to dowolnie, można skracać jak się komu podoba

Najważniejsze by uzyskać podwójną pętlę z dwóch motyli alpejskich:

text6391-3

Tworzą one główną uprząż. Całość mocuję węzłem zwykłym do sztycy, a potem przeplatam wpierw lewą, później prawą stronę powolutku przez druty siodełka i pętle motyli alpejskich.

W powstałą uprząż wsuwam drybaga/plecak, ciągnąc pierwszego pod spodem do tyłu roweru. Dwie końcówki liny przekłądam przez tego motyla i wracam z nimi do góry. Następnie leci truckers hitch, ponownie z nowym motylem alpejskim ale tu może być dowolna pętla użyta do truckers hitch. Zaciągam i zawiązuje. Jak zostaje za dużo liny (a zwykle zostaje) to zaplatam by skrócić. That’s it.

Filmik jest nieco rozciągnięty tak by wszystko było pokazane. Całość zajmuje mi ~7-8minut normalnie, przy czym zwykle uprząż już mam zawiązaną (bo po co miałbym ją rozwiązywać przez cały tydzień dojazdów z drybagiem), więc wsunięcie/wysunięcie drybaga to jakieś 1-2min.

Wiadomo, dedykowane torby to pare sekund na zapięcie klipsa. Co kto lubi :stuck_out_tongue:

Jeśli ktoś potrzebowałby pomysły na montaż czegokolwiek do czegokolwiek za pomocą liny (np. bagaże moto, wieszanie rowerów, chuśtawki, COKOLWIEK), to pisać, jeśli będę miał możliwość to pomogę

@Bartosz_Paczkowski

(…) kupiłem ziemniaki, wypiłem kawę,

poszedłem odebrać paczkę z poczty, i tak się żyje w tym mieście z dnia na dzień ; D

Serio, dzięki, teraz muszę poszukać liny i kupić drybaga, który nie będzie droższy niż w Polsce x2… bo Czechy heh.

nie, rano babka wyjechała mi spod podporządkowanej dziś, nie zdążyłem wyhamować (widać na stravie “zatrzymanie” na pare minut) i wjebałem się na nią, rower został, ja poleciałem, nic mi się nie stało, a jako że przestrzegam niutów, wystarczyło naprostować kiere :slight_smile:

awantury nie ma co robić, bo nic się nie stało, a DDR jest jaki jest, za chuj ani ja nie miałem czasu zareagować ani ona, po prostu jest wielki płot a przy nim DDR

życie

który nie będzie droższy niż w Polsce x2… bo Czechy heh.

aliexpress, możesz tak wozić też zwykły plecak

[WĘZŁY] Prosty węzeł naciągający

Tosiek, kup sobie bagaznik a nie supelki robisz :smiley:
A powaznie calkiem dobrze to wyglada.

dzięki :slight_smile:

jak ktoś ma ochotę puknąć na reddicie łapkę w górę :slight_smile:

dałbym, ale nie mam tam konta : /

kurwa, to gdzie ty masz konto? XD ani insta ani reddit, wypok? :stuck_out_tongue:

ooo wypraszam sobie, na wypoku mam! ^ ^

choć tyle! XD

Oooo, już 7 punktów!