Podróż z Francji do Czarnogóry [BLKMRKT]

Właśnie skończyłem oglądać wszystkie części relacji z wyprawy trzech Francuzów do Czarnogóry. Ponad 90 minut dobrze zmontowanego i nakręconego materiału z wielu kamer. Ciekawe przygody, dobre ujęcia. “Lektor” francuski, napisy ANG. Mi się fajnie oglądało (chociaż sporadycznie brakowało tłumaczenia ich słów).

Dzięki! Afryka na miniaturce, obejrzę sobie :smiley:

Też miałem przystanek w tym hotelu w Novigradzie :sunny: dobra stacja pośrednia.

super, spodobało mi się, że gościu miał w mieszkaniu swoje zdjęcia w ramkach na ścianach z wycieczek : ), sama podróż inspirująca i naprawdę warta obejrzenia, dzięki : )

Ja na razie jestem na odcinku nr 5, ogląda się bardzo przyjemnie. Aż chce się tam jechać :slight_smile:

Ale… pytanko - jedynie co mnie zastanawia, to że na Afrze typ tak często wystawia nogę jakby na jakimś sumo latał… Dobre to? Niedobre? Na co po co to komu?

@Bartosz_Paczkowski - też mamy takie foty z wycieczek na ścianach, fajny akcent, polecam :slight_smile: Choć kiedyś mi nie byłem do tego przekonany, bo myślałem że to jak w tym “amerykańskich filmach” :slight_smile:

Właśnie też się dziwiłem jak widziałem jak gostek te zakręty pokonuje… ale ja nie mam żadnego doświadczenia w jeździe po winklach terenowym motocyklem na miękkim zawiasie więc się nie wypowiem :slight_smile: Może @blubi_su coś jest w stanie na ten temat powiedzieć? Ogólnie gostki jeździć raczej umieją, patrząc po innych ich produkcjach, więc nie jestem przekonany czy to jakiś “nawyk młodziaka”…

na SVce, Daytonie też tak wystawiali

Przy szybkim zakręcie siedząc bez nogi się nie złożysz. Moją Afrą lecąc powyżej 70km/h wchodząc w szutrowy/błotny/gliniasty zakręt pokonuję zakręt na dwa sposoby

• siedząc - zawsze wtedy noga “w zakręt” - zmienia to geometrię motocykla i pozwala stabilniej wejść w zakręt
  • stojąc - wychylam się “w zakręt” - zarzucam tyłem i jadę powerslidem

@noriad ^^

No tak na takich nawierzchniach to rozumiem. Ale tutaj chodzi o jazdę po winklach asfaltowych. Opony jakieś dual sporty ma ale bardziej szosa.
Dlatego trochę dziwi mnie ta technika, pierwszy raz to widzę powiem szczerze żeby ktoś starą Afrą, z bagażem, nagniatał winkle szosowe wystawiając nogę.
Fakt, że jeżdżą… dynamicznie… momentami to tych drogach.

właśnie to mnie zastanawiało. O ile jedziesz powoli to technikę pokonywania zakrętów możesz obrać w sumie dowolną. Ale jak ciśniesz to jednak musisz mieć taką technikę aby z tych zakrętów nie wylecieć, no i on w sumie nie wylatywał z nich (poza jedną sytuacją - znalezienie jej zostawiam Wam ;))

Dobra, obejrzałem całość i chyba z tą nogą to chodzi o to, że ta Afra nie trzymała mu w winklach.
Kondonowe zawieszenie plus ciężar bagażu na tyle i mogła mu spadać przyczepność przodu.
Co nie zmienia faktu, że pierwszy raz coś takiego widzę.