Klamki z allegro

Myślę o kupieniu klamek z regulacją, bo w stockowych można regulować tylko hamulec 4 stopniowo. Znalazłem sporo różnych na allegro np. takie:

Używa ktoś takich klamek? To jakaś chińszczyzna? Dobre to? Trochę mnie dziwi ta cena, bo np. Rizoma wychodzi jakoś 8 razy więcej za parę.

Ja w swojej SV650 miałem klamki z aliexpress za 60PLN za 2 sztuki.
Działały super. Regulacja w szerokim zakresie i sztywny metal.
Chyba były wycinane CNC. Bylem zaskoczony jakością.

Mogę ci wysłać zdjęcia takich z Ali (zakładam ze to to samo). Jakościowo jak leżą na stole robią bardzo solidne wrazenie. Na pewno zwalczanie lepsze od OEM. Niestety nie mam ich jeszcze zamontowanych.

Ja przejeździłem sezon z tymi klamkami (identyczne kupisz na ali, tutaj pewnie po prostu dorzucają marżę i sprzedają dalej), regulacja duża, chyba z 6 pozycji. Jedyna wada jaką zauważyłem (i to “systemowa”) to to, że ja którymś ustawieniu sprzęgła (2 bądź 3), jak wciskałeś sprzęgło i jednocześnie dłonią ruszałeś klamką w górę/dół to przeskakiwało z dajmy na to 3 na 2. Pozostałe ustawienia trzymały “naciąg”, po prostu w tym jednym widocznie krzywizna/zagłębienie/coś tam mechanizmu było niewystarczające. Ale jeżeli chodzi o jakość to polecam, bardzo fajnie wykonane.

Bo ma homologację. Chinole nie mają.

Mnóstwo osób. :slight_smile:

Dzięki! A przy długich/krótkich to duża różnica? Zmierzyłem moje OEM i wyglądają na 2cm dłuższe niż krótkie z allegro, ale proporcję wyglądają na inne.

Rozumiem że składane mi niepotrzebne jak montuję barkbustersy.

Połowa motocykli w Polsce je ma :smiley: te na allegro po 150-250 zł to to samo co na ali za $20-30.

Krótkie są na dwa palce.

Jak stawiasz na słońcu to potrafią nieco wyblaknąć (czarna zrobiła mi się grafitowa)

OEMowe są takie:

(nie moje foto)

Do klamek masz adaptery, więc nie ma takiego przełożenia, że tu masz tyle centów klamki, a tam tyle. Zmienia się trochę punkt mocowania.
Krótkie vs długie to głównie kwestia ile palców używasz do obsługi klamki. Dużo osób używa jednego/dwóch i wybiera krótkie.
O składanych klamkach tylko widziałem opinie, że łapią luzy na tych śrubach regulacyjnych. Pewnie da się z tym walczyć klejem do gwintów czy coś, ale po co.

Ja jestem zadowolony ze skladanych, bo podczas gleb w offie sie spisuja. Jak nie zjezdzasz z asfaltu, to chyba nie ma sensu, bo zlamana klamka na ogol jest najmniejszym problemem.

Każde moje kolejne moto będzie miało te klameczki, mam w cebrze i teraz mam w sv (z takimi kupilem akurat suzuki) i dwa razy leżała na tych klamkach i prócz starcia kulki to nic im nie jest, mega wygodne polecam.

Ja mam takie tylko krótke, oryginały mnie wkurwiały bo cieżko było jeździć na dwa paluchy.
Jedyne co to musiałem dorobić tulejkę na trzpien bo był luz.

.

Polecam kupić od majfrendów i przycebulić te 70zl różnicy, towar ten sam. Najlepiej się prezentują te w kolorze titanium, na focie nie widac ale w rzeczywistości dużo ciemniejsze, lepiej od czarnych wuygladaja - oczywiscie kwestia gustu.

W którym miejscu dorobiłeś sobie tę tulejkę? Gotową jakąś znalazłeś, czy zlecałeś zrobienie?

Jak masz dziurę w klamce w która wchodzi ten bolec żeby ją zamocować - był między nimi za duży luz i klamka brzydko pracowała, dorobiłem sobie taką stulejkę :sunglasses: z miękkiego plastiku i jest ok. Tylko w sprzęgłowej tak było.

Na aliexpress widzę dwa typy tych klamek, cena ta sama - 19-20 USD. Jedne radełkowane , drugie gładkie. Oprócz tego radełkowania czymś się różnią, ktoś miał porównanie?

1

W teorii mają się lepiej trzymać rękawicy albo odwrotnie :slight_smile: tak to wygląda u mnie

Klamka długa (gładka), kupowana na alledrogo (nie chciałem czekać + ewentualny zwrot gdyby nie pasiła)

To ja miałem prościej - w cb500 po lifcie jedna jest z CBR a druga z Aprilli Pegaso xD

O. Mam klamki z alledrogo, ale się o nich nie wypowiem, bo się nie znam :wink:.

ja z kolei musialem rozwiercac klamke sprzegla, bo nie wchodzila tulejka :smiley: