Klamki z allegro


#1

Myślę o kupieniu klamek z regulacją, bo w stockowych można regulować tylko hamulec 4 stopniowo. Znalazłem sporo różnych na allegro np. takie:

Używa ktoś takich klamek? To jakaś chińszczyzna? Dobre to? Trochę mnie dziwi ta cena, bo np. Rizoma wychodzi jakoś 8 razy więcej za parę.


#2

Ja w swojej SV650 miałem klamki z aliexpress za 60PLN za 2 sztuki.
Działały super. Regulacja w szerokim zakresie i sztywny metal.
Chyba były wycinane CNC. Bylem zaskoczony jakością.


#3

Mogę ci wysłać zdjęcia takich z Ali (zakładam ze to to samo). Jakościowo jak leżą na stole robią bardzo solidne wrazenie. Na pewno zwalczanie lepsze od OEM. Niestety nie mam ich jeszcze zamontowanych.


#4

Ja przejeździłem sezon z tymi klamkami (identyczne kupisz na ali, tutaj pewnie po prostu dorzucają marżę i sprzedają dalej), regulacja duża, chyba z 6 pozycji. Jedyna wada jaką zauważyłem (i to “systemowa”) to to, że ja którymś ustawieniu sprzęgła (2 bądź 3), jak wciskałeś sprzęgło i jednocześnie dłonią ruszałeś klamką w górę/dół to przeskakiwało z dajmy na to 3 na 2. Pozostałe ustawienia trzymały “naciąg”, po prostu w tym jednym widocznie krzywizna/zagłębienie/coś tam mechanizmu było niewystarczające. Ale jeżeli chodzi o jakość to polecam, bardzo fajnie wykonane.


#5

Bo ma homologację. Chinole nie mają.

Mnóstwo osób. :slight_smile:


#6

Dzięki! A przy długich/krótkich to duża różnica? Zmierzyłem moje OEM i wyglądają na 2cm dłuższe niż krótkie z allegro, ale proporcję wyglądają na inne.

Rozumiem że składane mi niepotrzebne jak montuję barkbustersy.


#7

Połowa motocykli w Polsce je ma :smiley: te na allegro po 150-250 zł to to samo co na ali za $20-30.

Krótkie są na dwa palce.

Jak stawiasz na słońcu to potrafią nieco wyblaknąć (czarna zrobiła mi się grafitowa)


#8

OEMowe są takie:

(nie moje foto)


#9

Do klamek masz adaptery, więc nie ma takiego przełożenia, że tu masz tyle centów klamki, a tam tyle. Zmienia się trochę punkt mocowania.
Krótkie vs długie to głównie kwestia ile palców używasz do obsługi klamki. Dużo osób używa jednego/dwóch i wybiera krótkie.
O składanych klamkach tylko widziałem opinie, że łapią luzy na tych śrubach regulacyjnych. Pewnie da się z tym walczyć klejem do gwintów czy coś, ale po co.


#10

Ja jestem zadowolony ze skladanych, bo podczas gleb w offie sie spisuja. Jak nie zjezdzasz z asfaltu, to chyba nie ma sensu, bo zlamana klamka na ogol jest najmniejszym problemem.


#11

Każde moje kolejne moto będzie miało te klameczki, mam w cebrze i teraz mam w sv (z takimi kupilem akurat suzuki) i dwa razy leżała na tych klamkach i prócz starcia kulki to nic im nie jest, mega wygodne polecam.


#12

Ja mam takie tylko krótke, oryginały mnie wkurwiały bo cieżko było jeździć na dwa paluchy.
Jedyne co to musiałem dorobić tulejkę na trzpien bo był luz.

.


#13

Polecam kupić od majfrendów i przycebulić te 70zl różnicy, towar ten sam. Najlepiej się prezentują te w kolorze titanium, na focie nie widac ale w rzeczywistości dużo ciemniejsze, lepiej od czarnych wuygladaja - oczywiscie kwestia gustu.


#14

W którym miejscu dorobiłeś sobie tę tulejkę? Gotową jakąś znalazłeś, czy zlecałeś zrobienie?


#15

Jak masz dziurę w klamce w która wchodzi ten bolec żeby ją zamocować - był między nimi za duży luz i klamka brzydko pracowała, dorobiłem sobie taką stulejkę :sunglasses: z miękkiego plastiku i jest ok. Tylko w sprzęgłowej tak było.


#16

Na aliexpress widzę dwa typy tych klamek, cena ta sama - 19-20 USD. Jedne radełkowane , drugie gładkie. Oprócz tego radełkowania czymś się różnią, ktoś miał porównanie?

1


#17

W teorii mają się lepiej trzymać rękawicy albo odwrotnie :slight_smile: tak to wygląda u mnie


Klamka długa (gładka), kupowana na alledrogo (nie chciałem czekać + ewentualny zwrot gdyby nie pasiła)


#18

To ja miałem prościej - w cb500 po lifcie jedna jest z CBR a druga z Aprilli Pegaso xD


#19

O. Mam klamki z alledrogo, ale się o nich nie wypowiem, bo się nie znam :wink:.


#20

ja z kolei musialem rozwiercac klamke sprzegla, bo nie wchodzila tulejka :smiley: