Jaki kask odc.198432...

Kask na sporta
A więc jaki tak do 1000zł? Może być trochę więcej
Zwróciłem uwagę na AGV Horizon Racer, ale to już ostatki(nieprodukowany) więc K5-s z rabatami ok 1150
HJC FG-ST (chociaż kształt sugerujący do jazdy pionowej) też wydaje się dobrym kaskiem
IS-17 (poliwęglan) na plus cena dużo niższa od powyższych, snell i wysoka nota sharp

Może coś innego? Jakieś opinie o k5-s?

Icon Airmada, jeśli tylko spasuje kształtem.

Wszystkie Icony maja ten sam kształt? Mierzyłem na targach we wro 3 czy 4 różne modele (te popularne) i to był najgorszy kask jaki kiedykolwiek miałem na głowie. Ale chciałbym dać im jeszcze szanse, zwłaszcza ze maja tyle „psychofanów”, nawet w tym gronie :slight_smile:

nie. airmada i variant sa owalne, airframe i alliance sa okragle.

generalnie wygoda kaskow jest bardzo subiektywnym tematem. ja np nie cierpie shoei na glowie.

Ok, dzięki podjade w tygodniu do ATM zobaczyć po jednym z obu grup.

Czy są psychofani? Szukałem kasku po Airmadzie, mierzyłem Shoei, Arai, AGV, HJC i o ile kształt “europejski”, czyli bardziej okrągły, dawał podobne dopasowanie względem Airframe Pro, tak wyściółka, wykończenie, zamknięcia wentylacji wg mnie były najlepsze w Iconie. Dlatego go polecam.

podebne sie pod zdanie enjoia. mam icona od 5 lat. testowalem wszystkie top kaski na rynku (poza bellem) i sorry, ale icon byl dla mnie najcichszy, najwygodniejszy i rowniez najlepiej wykonany dlatego go polecam. No i przede wszystkim ma odjechane malowania (a przynajmniej mial), a nie pospolite gwiazdki, smoki albo nudny bialy/ czarny :wink:

@enjoi ale ja wam nic nie zarzucam. A sformułowanie dałem w cudzysłowie, gdyż rozumiem takie podejście. U mnie pierwsze wrażenie było tragiczne pod każdym względem, ale może składać się na to szereg czynników. Na przykład to ze moment wcześniej mierzyłem Schuberta C4. Zobaczymy jak będzie za drugim podejściem :slight_smile:

ale to wszystko i tak jest subiektywne, dla nas są bardzo spoko akurat one, dla Ciebie może być co innego. Tak samo jak jeden kask może być zachwalany jako cichy, a ktoś stwierdzi, że jest głośny, inny za to nie. Dlatego no generalnie odnosnie kaskow to poza jakoscia wykonania ciezko komus cokolwiek doradzic. To samo co z " czy motocykl bedzie wygodny"

Jak założysz Airmadę czy Varianta, a masz standardową głowę, to odczucia będą tragiczne, bo w moment powoduje ucisk głowy. Spróbuj np. Airframe Pro, choć względem Airmady uważam, że jest to gorszy kask.

jak juz @enjoi pisze. w airmadzie jak masz typowa okragla glowe to wizjer bedzie przeszkadzal przy pochyleniu, gdyz gora kasku bedzie Ci zaslaniac widok.

@Stitch a to was jeszcze o rozmiary podpytałam. Wszystkie inne mam L/ML. Jak są dwa rozmiary skorup to pierwszy w dużej, jak są trzy to ostatni w środkowym. Jakiego ICON’a powinienem poszukiwać (będę dzwonił zabim pojadę bo jak nie będzie rozmiarów na miejscu to nie chce tracić czasu na podróż na drugi koniec miasta)

hm. Ja musze patrzec zawsze rozmiar wyzej. Jak europejskie kaski mam M tak w Iconie w przypadku Varianta i Airmady L. Airframe Pro mialem tylko enjoia na glowie i to jego musisz pytac

Mam Lkę w Airframe Pro i taki sam mierzyłem w RPHA11, X-spirit 3, GT-Air (mega cisnął w uszy), AGV K5 i jakimś Araiu.
Zadzwoń i zapytaj, co mają na stanie.

nawet na revzilli w prawie każdym kasku wspominają na jaką głowę będzie lepiej pasował, bo producent decyduje o kształcie

Zwłaszcza w Revzilli, wszędzie indziej ciężko o taką informacje, dlatego trzeba się wcześniej przygotować bo co z tego że z suchych informacji będzie lepszy garnek, jak będzie uciskał nie do wytrzymania.

@trebla przymierzaj w pierwszej kolejności, a dopiero potem decyzja który. Ja z moim łbem to miałem problem znaleźć kask który będzie na mnie dobrze leżał.

Wiem, wiem, ale chce sobie wybrać co przymierzać. :smile:

Wszystko. :smiley: Ja mierzyłem wszystko co miałem pod ręką. :smiley:

O dzięki. Akurat mam K5 właśnie w L i jest idealny.