Suzuki V-Strom 650 vs 1000

Jak dla mnie to co 100 przystanek, a w przypadku sv co 200 tankowanie. :smiley:

Któryś mechanik straszył tym silnikiem jak usłyszał sv, ale cholera wie który rocznik miał na myśli. Producent twierdzi, że 60 podzespołów jest innych względem poprzednika (gladka) jeśli chodzi o silnik. Pożyjemy, zobaczymy. :smiley:

Miło to słyszeć, ale na torze i w offie to raczej mieszanka braku rozsądku, wyczucia, głupoty i brawury, zmieszana z nie najgorszą sprawnością fizyczną i doświadczeniem w melioracji xD
Z każdym sportem mam zresztą tak samo - na nartach kiedyś ponad 200 metrów fikołkami leciałem, a skończyło się na śniegu w ustach.
Muszę trochę zmądrzeć w końcu😩
@malinowy_hipopotam taki ze mnie ekspert, że sam zmieniłem żarówki i klamki, ale z klockami już do ASO będę biegł, bo sam się boję :grin:

pff. amator. 200km autostrady z wawy do sieradza 160+ :smiley: Przeleć tak to prawdopodobnie zobaczysz ubytek w oleju :stuck_out_tongue:

Tu się zgadza. :smiley:

Mam ponad 190 wzrostu i poskładać się na mojej małej Suzi (a do tego zmieścić brzuszek między mną a moto) nie jest tak prosto, a już na pewno nie jest przyjemnie. :smiley: Podejrzewam że mogłaby parę ml zeżreć bo jednak 160+ to już się powoli zbliżamy do końca skrzyni w moim przypadku. :smiley: A przy takim obciążeniu silnika to każdy zeżre. :smiley:

jak to? To ile pojedzie ta nowa SVka?

Przy dobrych wiatrach z górki coś koło 205-210 wg. licznika. Od 180-190 to już zaczyna się proszenie. :smiley:

Jebane kastrowanie motocykli… To moja 14 letnia leci ponad 240…

Wydaje mi się że chodzi o euro4. :smiley: Krótka skrzynia, biegi myk myk i spalanie cały chuj wychodzi. Do 5k rpm da się komfortowo jeździć po mieście, a spalanie wtedy koło 4.2 wychodzi.

Może licznik mniej przekłamuje? No i konfitura jest od Ciebie jednak trochę cięższy chyba. DL pod @kinollos też pewnie pójdzie szybciej niż pode mną :slightly_smiling_face:

Może trochę mniej, muszę sprawdzić z GPSem i wtedy zobaczymy :slight_smile:

Trzeba będzie się ustawić z GPS i zobaczymy. :smiley:

Nie chyba tylko na bank. :smiley: Nie mam wagi, ale tak na oko ~110 u mnie (optymista). :smiley:

Gerard też trochę urósł na warszawskim wikcie :joy:

O Ty chuju :smiley: Ale taka jest prawda. Teraz mocno się pilnuję. Chciałbym wrócić do ~77 ale to raczej chwilowo nierealne więc staram się trzymać te 82-83kg

Stabilizacja służy… :smiley:

te problemy pierwszego swiata XD
2x 600RR, 1x FZ6 Fazer
non stop 180-200 od kielc do wroclawia. 400km. 0 ubytku oleju XD i moze z 12k rpm na 17 wykorzystane :smiley:

nie no, ale 240 to impossible. SV po 220-230 max jada

Mówię co widziałem na liczniku ;p Nie wnikam na ile to prawdziwe bo tylko raz tyle jechałem ;d

@kinollos @konfitura To jak duży ma niewiele większy vmax, to podobnie będzie się kręcił przy 160, dobrze myślę? Czyli na dobrą sprawę jak będę jeździł solo (a z jeden, dwa razy do roku z tobołami gdzieś dalej), to z małym dostanę trochę gorsze przyspieszenie (0 - 100km/h, mały - 4.2, duzy 3.7, dane dla poprzednich modeli), ale znacznie większy zasięg.

Bandziorem nakedem jeżdżę zwykle 140, 160 w ładną pogodą bez wiatru, inaczej trochę męka.

Producent deklaruje vmax 185 mały, 200+ duży. Spalanie w dużym podejrzewam że koło litra więcej w codziennej jeździe.

W obu przy normalnej jeździe wskazówka obrotomierza ledwo od ziemi się odrywa. Takich prędkości (140-160) nie miałem okazji osiągać na nich, więc Ci nie powiem jak z obrotami. Patrząc na vmax to podejrzewam że może wyjść to samo ze względu na już spore obciążenie małego.

Przełożenia:
1000:
image
650:

edit: wg. gearing commander liter będzie miał ~1500 rpm mniej przy 160km/h (5800 vs 7300).

Da Ci 100Nm i niezłego buta już od 2500rpm. Nie jeździłem 650tką, ale DL1000 to jest dzik :wink: