Do zobaczenia na drodze

Tutaj bardziej chyba chodzi o % polepszenie tego jak Ciebie widzą. Nie neguję, że oczojebność kolorów na pewno ma jakiś wpływ ale decydująca jest i tak wielkość. @blubi_su pisał, że go słyszą. To się zgadza - niestety praktycznie tylko w mieście.

Edit:
Osobiście też szukam czegoś pstrokatego co by grało z kolorystyką moto, ale nie chciałbym odwalić ‘oskarka’ :slight_smile:

@merffy @katera tez czytałem te badania i Merffy dobrze napisał. Chodzi o to, ze mozg jest przyzwyczajony do dwoch punktow swietlnych i automatycznie olewa motocykle z pojedynczymi lampami. Im większe Moto tym większe prawdopodobieństwo, ze ma podwójnie świecące lampy - nawet glupi fazer z dwoma lampami wypadal dużo duzo lepiej w widoczności niz np taki gs. Ale haczyk jest taki, ze w przypadku ludzi jeżdżących na motocyklach i następnie w samochodach. Podczas badania wyszlo, ze dla nich to bez znaczenia, dostrzegali wszystkie motocykle równie szybko. Tłumaczyli to wieksza świadomością i tym, ze motocykle ćwiczą multitasking :wink:

Styl jest wszystkim.

ja też na styl. sorry ale od frontu wszelakie kamizelki itp nic nie dadza. Od przodu to dzialaja lampy :wink: od tylu w zasadzie pierwsze co to tez swiatla + odblaski. to jakie masz ciuchy (poza fluo) jest bez znaczenia. czy beda biale czy czerwone czy czarne. A bialy kask ani troche nie zwieksza bezpeiczenstwa. Poza ewentualnym kojarzeniem z policja. Ale to sorry, jak nie masz srebrnego/ bialego motocykla to tez bialy kask dziala tyle co nic. :slight_smile:

IMO jasne kaski lepiej widać, zwłaszcza jak jest szaruga. Ale to może ja bardziej zwracam uwagę. :stuck_out_tongue:

no ja tam widze swiatla przede wszystkim w moto, ale okej

Z profilu, albo między samochodami to różnie z tymi światłami bywa. :wink:

miedzy samochodami to tez motocykle w lusterkach widze dzieki ich swiatlom, a nie kaskom kierownika :wink: kierownik mi ginie za owiewkami :slight_smile:

a z profilu jak mi wskoczysz przed maske to i tak juz za pozno :slight_smile:

Białe, DUŻE moto (V-strom) z odblaskami, biały kask, fluo kamizelka i DUŻY ja - normalnie policmajster z komiksu :smiley: Puszkarze są tak uprzejmi, że aż się ciepło na serduszku (też DUŻYM) robi​:joy:

W Betty mam zamontowane takie małe punktowe ledy - kiedyś już pisałem, że autentycznie robią robotę. Myślę, że dużo, dużo lepszą niż nawet jakbym się ubrał w różowy kostium świnki Peppy :wink:
Także moim zdaniem światła wygrywają z ubiorem, a nawet przyćmiewają go, w tym temacie.

daj zdjęcie, bo nie kojarzę.

Takie z bliska poglądowe to nie mam - mogę zrobić, jak będę przy okazji w garażu.
Ale tutaj widać na początku wątku - pierwsze, patrząc od dołu moto.

@Ostasz
Masz linka do tych diod led?? Fajna sprawa, chyba też sobie coś takiego zamontuję na najszerszych punktach motocykla, czyli nad kierunkami. Policja coś się kiedyś czepiała??

@Wasky Nie mam… Były już zamontowane w moto, które kupiłem. Ziomek, od którego wziąłem Betty, powiedział że ponad 2 lata z tym jeździł i nigdy nie miał problemów na drodze. Na SKP podobnie - albo nie było komentarza albo raz mu diagnosta spytał “czy to są obrysówki”, kumpel powiedział. że “tak, oczywiście” :slight_smile: i nie było problemu. Drugi ziomek ma praktycznie takie same w DR 800 Big i też zero problemów. Ja chyba takie zamocuje do Dominatora jeszcze.
Jak będę w garażu to mogę je zwymiarować :wink:

To fajnie jak byś mógł zrobić jeszcze zdjęcie, jak to jest zamontowane i jak dokładnie wygląda. :slight_smile:

@Wasky - trochę to trwało ale mam info odnośnie tego światełka/micro ledów :slight_smile:
Kumpel mi potwierdził, że w Ali nazywa się to tak jak z linku niżej - ja tego nie zamawiałem ale już masz trop, możesz szukać na Ali w lepszej cenie, innych parametrach etc.:
https://pl.aliexpress.com/item/Universal-fit-3w-led-eagle-eye-light-White-Yellow-Red-Green-Blue-car-front-daytime-running/1703254759.html?shortkey=eueemYfI&addresstype=600

A tak wygląda mocowanie w Gieju, tam jest zwykły płaskownik wyciągnięty, przyczepiony do mocowania gmola, a na koncu masz tego micro leda. I tak z obu stron.