Bagaż na moto (nie kufry :P)

mogleś wziąc oxfordy jeśli jeździsz z różową… :stuck_out_tongue: Komine mają poroniony system mocowania i się rozpadają :> raczej o jezdzie z pasażerem możesz zapomnieć

Tymczasowe rozwiązanie.
Wymienię potem na kufry.

ja szczerze mowiac bylem bardzo negatywnie zaskoczony tym jak sa mocowane komine i jak bardzo pasazer narzekal. via Kasia od @trueno2

A nie rozpadają się wtedy gdy dopierdolisz je pod korek? W sensie, że jak nie dopychasz kolanem to się trzymają?

nie wiem, mialem tak samo wypchane swoje oxfordy jak trueno komine. 24 butelki piwa wiozlem w jednej.

Ja mam teraz całkiem pakowną nerkę, która ładnie opiera się o siedzenie pasażera. Dodatkowo chcę kupić w tym roku kieszenie boczne do plecaka, które będzie można zamontować jak “ładownicę taktyczną udową”. Zauważyłem to na jednym filmie o komandosach i pomyślałem, że na moto się nada. W sam raz wyjdzie ok. 15l bagażu- na 2-3 dniowy zlot.

Wiem, wiem są takie bajeranckie torebki alpinestars i dainese, ale małe. A aerodynamiką się nie interesuję na nakedzie :slight_smile:

Na luzie wchodzą tam: portfel, klucze do domu, wafelek, puszka napoju. I jeszcze w cholerę miejsca. I najważniejsze - te A*/Daine praktycznie nie czuć na nodze, w niczym nie przeszkadzają.

Co Ty więcej chcesz na nodze wozić, że za mało miejsca? :stuck_out_tongue:

To ma być uzupełnienie tej dużej nerki. Nie chcę wozić plecaka i w sumie to nie chcę wozić bagażu typu kuferek.

IMHO duży/ciężki bagaż na nodze nie jest fajny gdy “pracujesz” na motocyklu :confused: Ale nie mam z bagażem na nodze żadnego doświadczenia, być może Ty masz i u Ciebie się sprawdza :slight_smile:

Ja mam w ten sposób zamontowaną broń i nie przeszkadza to w niczym… W jeździe na moto też nie :slight_smile:

Powiedz mi czy czujesz że te małe coś na nodze dobrze siedzi i ufasz temu? Chyba na ali widziałem takie i to jest coś dla mnie ale trochę się boję jak to będzie włożyć tam telefon i portfel.

@gerard-kowalski @enjoi maja te saszetki dainese z aliexpress

Ja też :stuck_out_tongue:

Nie czuć, nie przeszkadza, nawet jak zapomnisz zapiąć to raczej nie wyleci portfel (no mi jeszcze nie wyleciał i zapominam często po tankowaniu zapiąć kieszeń).

Nic nie czuć. W przerzucaniu tyłka na siodle też nic nie przeszkadza. Nie wiem jak w tekstylu, ale w skórze można zupełnie o tym zapomnieć, że jest na nodze.

Też nie przeszkadza.

Ktoś na wykopie kiedyś pisał, że mu się rozpięła w czasie jazdy więc ja dla pewności spinam 2 zamki dodatkowym karabińczykiem, ale i bez tego obstawiam że nie ma szans żeby się rozpięło jeśli tylko zamki są z tyłu

Nie wiem czy kapujesz o czym dokładnie piszę. Mam taką dużą i pakowną nerkę, której prawie nie czuję, bo leży oparta na zadupku, a pas też jest całkiem luźno. Dodatkowo jako uzupełnienie, czyli ekstra miejsce chcę kupić kieszeń/cargo/zrzut/ładownicę, nie wiem jak dokładnie to nazywają zielone ludziki, ale widziałem w sklepie survivalowym, gdzie nerkę kupiłem. Widziałem też, że mają to przytroczone np do uda (jeden pasek do pasa, drugi wokół uda). Byłoby w sam raz na jakiś ręcznik, majtki lub czapkę.

O, nerka tego typu:

Mocowanie nie jest doskonale. Dziś montowane były, ale różowa mówi, że jest wygodnie a próbowała w jeansach.
Będzie dobrze :wink:

oj wierz mi nie jest :smiley: Porównaj sobie gdzie są szelki w tym, a w Oxfordzie. W Oxfdordzie wszystko pod siedzeniem mam + nakladka zelowa jeszcze

:slight_smile:

Ty lubisz ludzi dołować :smiley:
Ja się nie dam, zresztą ja na tym siedzieć nie będę :smiley: