O polskich drogach słów kilka

2:30 - czemu mnie nie dziwi, że to BMW. Ogólnie mnie irytuje głupota w tych kompilacjach, ale jakim trzeba być idiotą, żeby w celu ‘nauki’ jakiegoś gapowatego Janusza w paserati sobie rozjebać auto? Ja wiem, może miał zderzak do roboty, ale na Latającego Potwora Spaghetti…

Wygląda jak wymuszenie srogiego odszkodowania - jakieś 30k.

@sebawo @maciek ale facet prawidlowo jechal wg linii, to cymbal w b5 (sic!) scial pasy. o co wam chodzi?

Taaa dopiero się przyjrzałem że po prostu w niego zajebał na własny koszt, sorry zmęczony jestem.

jak sobie wlaczysz spowolnione tempo to gosc daje po heblach jak sie zorientowal, ze passat mu nie odbije z pasa. chwile przed uderzeniem.

no jechał prawidłowo, pewnie, pasat zrobił źle, to też się zgadza. Ale to jest ruszanie ze skrzyżowania, jakieś 2-3 sekundy przed kontaktem widać, że pasat pojedzie źle, więc pierdolnięcie wg mnie było ‘bo mu się należy’. Takie ‘mogem to jebnem’ :slight_smile: I nie chodzi o rozjebane paserati, tego mi nie szkoda, ale szkoda własnej fury :slight_smile:
Nie mam radaru w oczach, ale mam nieodparte wrażenie, że bmw przyspieszyło dokładnie w momencie, kiedy było wiadomo, że pasat wjedzie na jego pas.
Ale może jestem uprzedzony do kierowców tej marki, nie wiem xD

a nie widzisz, że 307SW (albo 308) jest nadal na jego pasie i musial czekac az mu sie cale schowa zeby mu w rog nie skrecic?

Znam to rondo bardzo dobrze i często ludzie tak robią jak passat…
BMW może chciało może zapatrzył się gdzieś indziej i jechał swoim pasem :slight_smile:
Ogólnie zawsze oczy dookoła głowy i nie ufać nikomu.

bmw w zadnym momencie nie dodalo gazu, caly czas jedzie jednostajnie.

koniec 2:34 lekko odchodzi, gdzie pasat już ma oba lewe koła nie u siebie. No ale to moje zdanie, a ja faktycznie mogę być uprzedzony, bo zwyczajnie szkoda fury. Nie twierdzę, że zrobił to specjalnie, pewnie się zagapił, choć przy takich wielopasmowych rondach pierwsze co to uważasz na tych z równoległych pasów, dodatkowo przy małych prędkościach i obserwacji można było tego uniknąć.

pusc sobie caly fragment, a nie tylko moment, gdzie YT synchronizuje klatki i wyglada to na przyspieszone. Jak puscisz od 2:29 to jedzie idealnie tak samo, jak wlaczysz 2:33 to filmik w pierwszych milisekundach przyspiesza przez synchronizacje co wyglada jakby bmw dalo do pieca.

Dobra, wkręciliście mnie - obejrzałem w największym spowolnieniu i podtrzymuję że to jest wymuszenie. Ostatnie sekundy bmka zapikowała jak ośmiornica na upatrzonego kraba.
Ja z takim nagraniem bym się sądził, ten od bmki bardzo dobrze widział co się dzieje. Nikt normalny by tak nie przyłożył świeżym autem, ba ja swoją 20-letnią piątką bym też tak nie zrobił.

tam nie jest jedna czy dwie klatki, tam jest cała sekwencja, bo faktycznie od 2:29 koleś jedzie równo i właśnie potem widać, że jest kilkanaście klatek jak zaczyna odjeżdżać od nagrywającego, jeszcze przed zakrętem :slight_smile:
ale już mniejsza czy przyspieszał czy nie. Ja tam widzę codzienną sytuację np. z ronda w Katowicach pod spodkiem. Jak bym chciał, to bym raz w miesiącu miał nowy zderzak ale mi zwyczajnie szkoda fury xD

@sebawo @maciek nie można mówić w żadnym stopniu o wymuszeniu. Nawet jeśli to bylo celowe (to wie tylko kierowca bmw) to TEN PIERDOLONY PASSAT NIE MIAŁ PRAWA ciąć zakrętu.

ale oczywiście masz racje i nikt tego nie podważa :slight_smile: kwestia jak do tego doszło i czy było to konieczne to już tylko indywidualna ocena każdego z nas :wink:

koła w BMW nie za bardzo są po linii skrętu, ale to wynika z tego, że chciał ominąć czarną furę przed nim, więc na niej się skupił a ciągle był na swoim pasie, jak patrzył na czarnego to ten w passacie ściął, brać OC ze starego passata, gdzie ryzyko, że nie ma OC jest większe niż że w BMW chciał zarobić : )

Widzę że kierunkowskazy w bumerach dalej jako opcja. :smiley:

O! Wypadek z 4:10 kojarzę. Niebieski był nawet nieźle stuknięty.

na pasie do skrętu nie musisz mieć kierunku :slight_smile: bo co, pojedziesz prosto? :stuck_out_tongue: taka ciekawostka

A jak dla mnie musisz, bo sygnalizujesz manewr który zaraz wykonasz