Lot w stroju motocyklowym

Hej!

Jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni do Malagi na pośmiganie po tamtejszych szutrach.
Częśc ludzi z grupy mocno manifestowała hasło “Ahoj przygodo!” i deklarowała, że te 4h w samolocie spędzą w ciuchach motocyklowych żeby nie brać bagażu rejestrowanego.

Mi to było nawet na rękę, ale dla pewności zapytałem się Ryanair, który to przekierował mnie, że mam zapytać się odpowiednie lotniska.

Podzielę się z Wami odpowiedziami (Ryanair, lotnisko Wroław oraz Malaga), może w przyszłości będzie chciał oszczędzić parę cebulionów :slight_smile:

24135406_10204006603561938_757056333_n

Spodziewałem się, że kask będą chcieli zaliczyć jako bagaż podręczny.

W podręcznym będą gacie, skarpetki, ręcznik, mydło i szczoteczka do zębów. No i ze dwa tiszerty.

Aha bo rozumiem że wynajmujecie motocykle na miejscu tak?

Dokładnie tak.

Mistrzostwo!

Ale że będziesz siedział cały czas lotu w kasku? Słyszałem o lęku przed lataniem, ale żeby aż tak… choć z drugiej strony, to może wydatnie zwiększyć szanse przeżycia w razie…
:stuck_out_tongue_winking_eye:

@uosiu dzięki za podzielenie się wiedzą ALE napisz pls jak to wyszło na końcu. Bo na razie, to rozumiem, że masz wyjaśnione że nie ma problemu odnośnie wejścia na lotnisko/samolot czyli przekroczenie bramek security.

Ale kolejne pytanie co będzie na boardingu? Bo rozumiem, że będziesz miał podręczny (walizka) + kask w ręku? Chyba, że kask wkitrasz do plecaka. Bo jedynie czego się obawiam, to że miła pani na boardingu zobaczy walizkę i kask w łapce i powie, że oba lecą ale jedno za dopłatą - szczególnie, że lot jest (moim ulubionym) low costem.

Wstępnie zamierzam lecieć z kaskiem na głowie przez te 4h.

Podręczny będzie walizką z ubraniem na tydzień.
Kasku do podręcznego nie zamieszczę.
W telefonie będę miał screena z rozmową z ryanem, że pracodawca stewardessy nie ma nic przeciwko kaskowi na głowie.

Rozumiem że jaja sobie robisz teraz? :stuck_out_tongue:

Jak masz szczękowca, to możesz cisnąć w kasku na głowie - powiesz, że to taki twój turban i wyznajesz religię motocyklizm - jego zdjęcie w miejscu publicznym to obraza i oskarżysz ich o nietolerancję i obrazę uczuć religijnych :smile:

Myślę, że najważniejsze to przejść przez bramkę a potem stewardessę witającą na boardingu. Potem to możesz walizkę do luku na górze a kask na dół w nogi. Przy tym zamieszaniu przy boardingu nie zauważą :slight_smile:

Ale nakrycie głowy chyba można zdjąć i położyć, chociażby na kolanach? Mimo wszystko tak lepiej będzie niż na głowie ;D

Czy to będzie lot lolcopterem?

Spóźnione pozdrowienia z Ryanair na dowód, że można! :slight_smile:

Jak wyglądały miny ludzi? :smiley:

No fucks given

Całą drogę tak siedziałeś? ;>

przygotowanie do katastrofy 1 klasa XD nawet kamizelka zeby latwiej odnalezc

Powinieneś jeszcze cały czas pod nosem wymieniać uwagi z wieżą. Zrobiłby się pewien niepokój wśród pasażerów :smiley:

Czekałem na twoje zdjęcie xD