Aragonia zimą!

Troche fotek: https://photos.app.goo.gl/IYfOR1vcYZnjGbmm1

:smiley:

czemu nagranie z drona tak źle wyszło? : ( Hmmmmmm…

Pierwsze jakoś tak strasznie klatkowało, nie wiem czemu, następne są super.

Parę słów:

Pakowanie się:
Rogal

• prawa komora - namiot + bielizna
  • lewa komora - śpiwór + polary
  • środkowa komora - buty, kompresor, apteczka, garnki, palnik, gaz

Dwie butle 1,5l wody przyszyte po prawej i lewej stronie.

Kriega 30
Dętka, jedzenie, bojówki, zapasowe części, narzędzia, rzeczy osobiste jak portfel, zatyczki, powerbank, telefon, kable, worki na śmieci, mnóstwo innej drobnicy. Miejsce na ewentualne zapasowe rzeczy jak piwo, jedzenie.

Karimata na dwa paski przyczepiona na wierzchu.

Opony. TKC80 okazało się za miękkie na ten teren. Opona dosłownie się rozpadała od ostrych kamieni. Zmiana na MITAS E-10 pomogła, ale następna w kolejności będzie MITAS E-09

Z ciekawostek, przy temperaturach spadających do -10 w nocy, spanie w namiocie to dosyć ekstremalna zabawa. Polecam plastry rozgrzewające dostępne w każdym Rossmanie czy aptece.

Przyklejałem do skarpetek i grzało ładnie w stopy.

O hui, wygląda że było trochę ekstremalnie.

Za pare zł można kupić wielorazowe chemiczne podgrzewacze, gotuje sie w je w wodzie i jak zajdzie potrzeba “klika” blaszką zanurzoną w środku szczelnego opakowania, momentalnie zachodzi usztywniająca reakcja egzotermalna. Pare stopni idzie z tego wyciągnąć (dość ciepłe), ~40min ciepła i co najważniejsze, reakcja odwracalna, wystarczy “ugotować” w wodzie ponownie

TKC 80 to taka kostka, zeby mozna bylo upalac tez po asfalcie, prawda? Bo widze juz garstke 600rr na nich ganiajacych…

Tak w sumie TKC80 to szosowa opona. Jak najbardziej można na niej poginać po asfalcie jak i w miękki off. Szutry itd. Ale na mocny off to juz sie nie nadaje.

Czuję, że lepszy śpiwór by się przydał. Komfort cieplny dużo wyższy i nie trzeba się męczyć w nocy.

PS Sikaliście do butelek? :wink:

To teraz na co dzień już zostajesz na tych nowych?

Zgadza się :grinning:

Miałem puchowy YETI. Dawał radę i nie był za duży.

To żebyś nie zapomniał na asfalcie, że jesteś na terenowych oponach xD

Wszystko spoko, tylko są o różnych komfortach cieplnych.

Zastanawiałem się przez chwilę czy inwestować w lepszy śpiwór. Ale to był jednorazowy wypad w takie okoliczności przyrody. Ja raczej celuje w cieplejsze klimaty a mam już dwa inne śpiwory. Udało się pożyczyć tego YETI od @Messi i bardzo sobie psiworka chwaliłem :grinning:

@blubi_su, Jak złamałeś palec?

@blubi_su a czy mógłbyś podać koszt takiej wycieczki?

w tej liście niezbędnych rzeczy do spakowania pominąłeś pewien “szczegół” :grinning:

Kolega Szafa jechał przodem przez bród rzeki. No i poleciałem za nim trochę na pałę zamiast poczekać aż opadnie muł. No i wyrwał mi się tył motocykla i poleciałem na lewą stronę idiotycznie wyciągając rękę. I trach.

Wszytko wyszło około 2,5k