Projekcik

Ja mam jeśli dobrze pamiętam: uno r3, czytnik sd, zegar, termometr, czujka odległości i shield z wyświetlaczem 2x6 (?) i paroma przyciskami :smiley:

edit: aż chyba wygrzebie to i się pobawie przy weekendzie :smiley:

Tak myślę, że dla Ciebie jako osoby kompletnie nie umiejącej nic (:P) polecałbym:

• arduino uno (paręnaście złotych)
  • parę przycisków (grosze)
  • parę diod i rezystorów do nich (po co rezystor do diody doczytasz sobie :)) (grosze)
  • LCD 2x16 HD44780 (paręnaście złotych)
  • konwerter HD44780 na I2C (parę złotych)

Koszt tego to pewnie <50zł a można dość dużo sobie wyświetlać, przyciskać, migać itd. :slight_smile:

@konfitura @noriad Dzięki chłopaki. Dobrze wiedzieć że są tu specjaliści :smiley:

hmmm ciekawe, nie znałem patentu, co z szumem na analogu, peakami itp? rozumiem że to jakaś większa próbka musi być

o ile arduino jeszcze jeszcze jest w miarę stabilne to na niektórych chipach może być problem ze względu na niestabilną pracę adc

imho wolałbym rejestr przesuwny i po cyfrze

Ja nie miałem wyjścia bo nie mam wolnych wejść w esp8266, wszystkie inne piny zajęte. Co do pomiaru, to jest on dość stabilny, wartość odczytana waha się o 1-2 jednostkę. Ja mam tak, że mam ±10 przy każdej wartości, rozdzielczość masz 1024, więc na 3 przyciski jest dużo “miejsca” :slight_smile:

Rejestru przesuwnego nie ogarniam =]

hehe, jakbyś wiedział jakie jazdy potrafią zrobić artiki na ADC XD XD i co sam devboard miesza, masakra XD

Nie no spoko, patent widzę w miarę na prototyp, ale sprawdź też kiedyś rejestr przesuwny, swoją drogą pewnie i tak go masz w LCDku (pixel per pin się nie zdarza XD) :wink:

Cóż, mam ten plus, że zasilanie mam bateryjne, więc jego szum mi nie będzie przeszkadzał, no i nie mierzę “powietrza” a jednak napięcie pomiędzy jednym a drugim pinem… nie przewiduję aby pływało mi to w warunkach rzeczywistych więcej aniżeli setne wolta (czyli 10 jednostek w tą i w tamtą) :slight_smile: Testy w aucie, z zasilania z zapalniczki, wypadły pozytywnie, więc cóż - “u mnie działa” :d

najprosciej to sie wpiac w ecu z kostka BT (kostka serwisowa do ktorej wpinasz sie kompem) i po BT laczyc sie z tym urzadzeniem. Mialbys wszystkie parametry od razu. Tak robi wiara zeby miec parametry na telefonie z andkiem wyswietlane :slight_smile: wiec wszystko poza gps/ laptimerem etc mialbys juz z glowy. typu temperatury z czujnikow, obroty, bieg.

To raczej do @baba :slight_smile: No i w CB500 nie mam ECU :smiley:

wiem, ale mowie po najmniejszej linii oporu jesli chcialbys to na szersza skale. Zaczac najpierw od motocykli, ktore to maja

Tak wiem o tym i icon tak robił, Wstawiali mały tablet i pisali własną apkę. Niestety coś takiego nie ma racji bytu dla starszych maszyn. Jeszcze będę myślał o arduino do nauki ale teraz mam inne rzeczy do nauki :smiley: Jak nauczę się tych to mi będzie łatwiej zaprogramować arduino.

ale SV tez ma kostke serwisowa i ludzie bez problemu sie pod to podpinaja.

Starsze maszyny owszem nie, ale z emulacja sygnalu to bedzie kopanie sie z koniem :confused:

Jak moto ma obd/obd2 to spoko. Każda inna opcja to tragedia. Nikt niczego nie chce emulować, dostajesz sygnał 12V raz na obrót wału i tyle. SV ma spartańskie złącze diagnostyczne.

ale po co po OBD?
ani moje ani Twoje moto nie ma obd. obd dopiero ma wejsc od 2019 do motocykli.

a skoro widzialem juz na zagranicznych stronach watki, ze ludzie normalnie kupuja kostki pod to i jakas aplikacje do obslugi do takich sprzetow jak Twoj czy moj to znaczy, ze sie da bez problemu.

Dobra oboje się trochę mylimy. Sv ma obd a wejść ma obd2. Pomyślimy :smiley:

o, to zajebiscie :smiley:

Jak będziesz miał projekt obudowy to mogę ci ją druknąć.

Takie to ostatnie moje zabawy

w jakim programie tworzysz? FreeCAD raczej nie i z ciekawości jakie filamenty masz i ograniczenia drukarki?

Anet a8, PLA
220*220 wysokość teoretycznie 230 ale nie drukowałem jeszcze nic ponad 80mm
A programik DesignSpark Mechanical