Halogeny vs led vs xenon

Jakby się local nie zdecydował, to ja mogę przytulić tego leda :slight_smile:

local się nie zdecydował, bo okazał się za duży do lampy. :smiley: Mam ciut większe chłodzenie niż ten którego większość tutaj brała.

Zachar porównuje LEDy i Xenony:

Miałem bixenony obecnie adaptacyjne ledy.
IMHO tylko ledy!
Jedyne czego obecnie mi brakuje to czyszczenia lamp. Ale w sumie wtedy musiałem co 300km płyn wlewać :slight_smile:

Czy w twojej astrze jest układ samo-poziomujący jak w przypadku lamp xen? Prawdopodobnie taka astra tylko kombi będzie moim następnym autem (ale na halogenach) i zastanawiam się czy konwersja na ledy będzie kosztowała tylko wymianę lamp, czy też pół okablowania, softu i układu poziomowania.

tylko, ze ten leon ma gowno, a nie ledy. Opisalen wszystko w 1 poscie.

jesli masz adaptacyjne i wysokiej mocy to muszą mieć spryski i samopoziomujące. Wszystko powyzej 3000lm musi mieć. takie w Leonie maja tylko 2000 lm i nie potrzebują tego bajeru

Jest układ samopoziomujący.
Ludzie montują oslampy ledy tam, ale jest duuuuuuuuża różnica, szczególnie gdy komputer sam włącza i wyłącza strefy w intelliluxach.

Skoro psauje do SV, to do V-stroma też pewnie będzie. Jak będzie cieplej, to się odezwę. Jeśli będziesz go jeszcze miał, to się zgadamy, przymierzymy i ucieknę bez zapłaty :slight_smile:

Spoczko. :smiley: Dziś sprawdzałem z ciekawości aż. Chyba z 8mm dłuższe chłodzenie ma.

edit: ale to H4 do stroma wjeżdża?

Muszę sprawdzić, bo nie pamiętam🙂

I przy okazji czy przypadkiem dwie Ci nie będą potrzebne? :smiley:

Hehe😂 Zapomniałem kompletnie😂

Majfrendy sprzedają żarówki w parach, to może z @kinollos się dogadacie jak to nie będzie 2x H4 :smiley:

Nie wiem jak w leonie, ale w ibizie full-ledy są bardzo fajne i nie nazwałbym tych świateł gównem

@konfitura ja chętnie przytulę, jak ktoś nie ma co z nimi zrobić :slight_smile:

i w ibizie i w leonie sa te same ledy i sa slabe. maja 2000 lm, nie maja spryskow i nie maja samopoziomowania. sa to dokladnie te same co testuje zachar w Twoim filmiku.

Z kolei multibeamy w oplu, audi, mercedesie, vw. Maja komplet spryski, samopoziomowanie. W mercedesie, audi i vw maja 8000lm w oplu 5000lm. jest spora roznica. wszystkimi mialem okazje sie przejechac w nocy zarowno jako pasazer i kierowca.

To z @kasin się dogadajcie bo macie ten sam zestaw chyba do wzięcia :smiley:

W Oplu nie ma zraszaczy. Na pewno nie w astrze i z tego co oglądałem insygnię tam też nie ma.

w Insigni są :stuck_out_tongue:

Znaczy się jest lepsza. Ale ani w konfiguratorze nie widziałem, ani na żywo w salonie też nie (ale może to była wersja bez matryc).:face_with_monocle:

Generalnie, po 4 dniach roboczych od zamówienia przyszły mi Oslampy z magazynu w Hiszpanii. Nie było problemu z montażem, wszystko pasuje (nawet ta gumowa uszczelka):

Według opisu na Alli, radiator od mocowania powinien mieć długość 35mm, jednak w rzeczywistości ma 41mm:

Na szczęście nie przeszkodziło to w montażu:

Światło ładne, mocne i białe, jednak trochę martwi mnie jak dużą poświatę tworzą te żarówki (wysokość świecenia też się zmieniła i będzie do regulacji):

A tutaj jakieś stare zdjęcie z halogenami:

A tutaj LED włożony odwrotnie, odcięcie jest ładne, ale mocniejsze jest u dołu i światło jest bardziej skupione:

Jak to powinno być poprawnie zamontowane? Ten 3 LED który zapala się przy długich powinien być u góry czy u dołu?