Halogeny vs led vs xenon

I guma założona jest między czarne a radiator tak?

Tak jest. Najpierw mocujesz ten adapter czarny w lampie, jakbyś zakładał żarówkę, zakładasz gumę i wkręcasz dopiero na końcu element świecący. :slight_smile:

Dzięki! Spróbuję! :slight_smile:

zastanawiam się czy nie będziesz raził

Duża różnica, szczerze mam nadzieję, że u mnie będzie mniejsza :stuck_out_tongue:

Pewnie trzeba będzie obniżyć lampę

Doszły do mnie H4 z Oslamp z 3 diodami z ostatniej promo (o dziwo po 3 dniach przywiózł je UPS)
Potrzebuję tylko jednej, więc jakby ktoś chciał to drugą mogę się podzielić :slight_smile:

@baba dobrze pamiętam, że w FZS600 jest H4 w długich? w krótkich jest H1? w instrukcji nic nie ma na ten temat.

Albo masz H7 krótkie H1 długie, albo tylko H4 :slight_smile:

na pewno są dwie różne i tu koleś mówi, że H1/H4, a czasem H7/H4. Dlatego pytam Baby, bo on wszystko wie :slight_smile: (na temat Bożenki)

Gdzieś w necie widzę że lewa to H1 a prawa to H4 :x faktycznie dziwnie

poza tym dzizas co za problemy isc i samemu sprawdzić?

Yamaha widze tak zajebista jak Honda :smiley: @mariom u siebie ostatnio w instrukcji też nie mógł znaleźć jakie ma żarówki xD

Bo w instrukcji nie jest napisane jakie mam :smiley: tylko moc i napięcie podane.

No i - ja mam 2x H7 z tego co znalazłem.

Niektórzy mogą nie wiedzieć jak wygląda jaka żarówka

Ale czytać chyba każdy tu potrafi?:stuck_out_tongue: Choć osobiście uważam że sticz niepotrzebnie się uniósł :stuck_out_tongue:

No potrafią potrafią, ale co z tego jak nie widzą różnicy.

No bo przecież na każdej żarówce są wbite jej dane :slight_smile: Typ, moc itp

Jest 2xH4, przynajmniej tak być powinno, dlatego w przedliftach mostkowało się reflektory, żeby w obydwu jednocześnie świeciły żarniki od mijania.

W przedliftach było tak, że w jednym reflektorze świeciła się żarówka mijania, drugi był od świateł drogowych, stąd różnica w konstrukcji odbłyśników, dosłownie 20cm przewodu wystarcza do zaświecenia żarnika mijania w reflektorze od świateł drogowych, co zdecydowanie poprawiało liche oświetlenie FZS-a.

W “foxeye” kitajce dołożyli pod czachą dwa przekaźniki i zmajstrowali normalnie działające oświetlenie, czyli włączasz mijania, w obydwu lampach zapalają się żarniki od świateł mijania, włączasz długie, gasną żarniki mijania, zapalają się żarniki od drogowych, mając włączone mijania, klikasz “pass” i do mijania załączają się drogowe, ale spadek napięcia jest tak duży, że wszystko przygasa i za cholerę nie poznasz się, że ktoś Ci miga ostrzegawczymi :stuck_out_tongue:

Ale żarówki są H4 w każdym przypadku. Nie spotkałem się jeszcze z FZS-em, który fabrycznie miał by to inaczej rozwiązane.

Po doświadczeniach z włącznikiem w CB500 stwierdzam, że takie rozwiązanie i H4 to zło :smiley: Raz, wracając w środku nocy, poza miastem - leciałem na drogowych, że jechało auto z naprzeciwka to wracałem do mijania… wszystkie światła z przodu mi zgasły :smiley: Napierdalałem przełącznikiem jak głupi aż się cokolwiek zapali i nie ruszałem aż wróciłem do domu…