Lysebotn

niekoniecznie :stuck_out_tongue:

W takim wypadku pozostaje tani nocleg. :stuck_out_tongue:

Szczecin - Flekkefjord to 1120km z czego odpada prom i 120km od promu.
Fjord line katamaran i 2.5h przez Skagerak, wyplywa o 11:45 i 18:00
Color line, duzy prom i 3.5h wyplywa 12:15 i 20:45
MAPKA Z DROGA DO FLEKKE
Tak, ze najwczesniej z tego co pamietam droge do Lysebotn otwieraja ok 17 maja.
Droga do Lyse Wycieczka jednodniowa

Z Lysebotn zamiast jechac na zad warto zamowic sobie prom, ktory przewiezie nas do Lauvvik za 250NOK LYSEBOTN do LAUVVIK
Po drodze mozna zachaczyc o Månafossen taki fajny wodospadzik https://www.youtube.com/watch?v=OydRqP_9wcw

Ej, dajcie chociaż motocykl zmienić. Babcia tyle nie dojedzie,a ja tyle nie dojadę na Bożence.

opowiadasz. AdBuster pojechal na 125 do Hiszpanii i dal radei to na JUNAKU

Na nowym, a nie na 25-letniej babci z przekręconym licznikiem i kończącym się silnikiem.

Wciąż lepsze niż chiński junak.

*Napisano z budynku gdzie produkowano Junaki ;D

Opowiesz trochę więcej o tej wielkiej agrafce? Tam jest tak stromo, że opłacało się wbić w skałę na 500m i z powrotem, żeby zniwelować różnicę poziomów?

No jest tam stromo, ale naprawde jest mega. Ja z wami czy bez was w przyszlym sezonie znow jade

Też mnie agrafka zaciekawiła na planie. Przybliż pierwsze zdjęcie, tam widać gdzie tunel wchodzi i wychodzi żeby pokonać sporą deniwelację.

Cos wydaje mi sie ze chyba jednak ktos sie wybierze :smiley:

Bardziej mnie zaintrygowało to, jak to możliwe, że kopanie 1 km tunelu (2x około 500 m) jest optymalnym rozwiązaniem.

Patrząc na zdjęcie klifu można wnioskować że było jedynym rozwiązaniem, więc przy okazji najbardziej optymalnym :slight_smile: W wikipedii piszą że to jedyna droga, zanim ją zbudowali to można tam było jedynie dopłynąć statkiem.

Teraz też chcę tam pojechać, zastanawiam się tylko jak pyknąć 900km w jeden dzień, bo póki co rekord trasy to 300km :smiley:

@muaddib Mysle, ze da sie zrobic 900 na raz, albo po prostu kimka na parkingu kolo autostrady w namiocie.
@kinollos no 1100m tego tunelu jest.
Przeciez windy sie nie dalo :smiley: A jest mega i konieczne miejsce do zobaczenia. Wydaje mi sie ze lepiej niz trollstiga

900 to zależy od drogi. Ale całe DE to autostrada. Chwila moment i za Tobą, bo spokojnie i na ludzie robisz te 120-140km w godzinę. Wielokrotnie robiłem po 600-700km motocyklem po Polsce i nie ma problemu (bez żadnych autostrad).

Kusicie :stuck_out_tongue:

oj tam oj tam, generalnie zalezy na jak dlugo planuje sie taka wycieczke.
Mozna wyprawic sie na Kjerag po drodze

Bo to ta sama trasa, zaczyna sie od schroniska,

No a pozniej marsz przez gory na Kjerag wlasnie

A po drugiej stronie Lysefjord jest przeciez rownie slawne Preikestolen

Wiec jest gdzie jezdzic i chodzic

Piękne widoki, trasa pewnie mega ciekawa. Długo już mieszkasz w Norwegii?

nooo juz w sumie ponad 10 :slight_smile:

WIecie co, wrzuce wam jak wyglada moje miasteczko