Xiaomi Mi Box

Ok, dzięki za info. Zaraz się w to zagłębię.

Zamówiłem. Kurde, coś za dużo sprzętów od Xiaomi zaczyna mi się robić w domu :slight_smile:

Chwilowo xiaomi to naprawdę godna uwagi opcja także się nie dziwię

nie bluźnij

? Nikt nie wie czy zaraz nie zrobi się z tego drugi Samsung jak z Huawei także wiesz…:slight_smile:

Też mam sporo badziewia od Xiaomi, ale ten Mi Box na prawdę jest sporo wart :wink:

Przy okazji polecam powerbank, ten duży, 20000. Jest bardzo dobry, można nim dużo naładować,
ma szybkie ładowanie w obie strony. Dobra sprawa na wycieczki.

a co to w ogóle jest? co to robi?

myślimy powoli o zakupie telwizora, bo oglądanie seriali na lapku we dwie osoby jest trochę niewygodne i teraz co ma mieć tv, a co może nam dać taki box?

Jeżeli ten telewizor to nie stara krowa z wielką pupą i nie przeszkadza Wam mocno jakoś obrazu to za 250 zł masz “nowy tv” dzięki temu

Swoją drogą teraz nie da się kupić niesmart-tv ;( teraz się męczę jeszcze z LG WebOS, ale pewnie kupię mibox za jakiś czas. ;p

Jak się dobrze poszuka to da się znaleźć niesmarta. :smiley: Moim zdaniem najlepsza opcja niesmart i mibox.

Nie było lub były słabe pod względem reszty moich wymagań (liczba HDMI, wielkość, jakość obrazu). O ile ze Smart mogłem iść na kompromis, to z liczbą HDMI nie :stuck_out_tongue:

Fakt że trudniej i trudniej takiego znaleźć. A smart żeby chodził w miarę to znowu kosztuje nerkę, :smiley:

MiBox to taki SMART do TV ale taki prawdziwy a nie shit jaki dają LG czy inne szajsungi. TO DZIAŁA, jest responsywny, nie laguje, nie wiesza się i odtwarza youtube’a jak należy. Brat ma TV ze smartem i nie używał funkcji SMART ze względu na obawy o rozstrój nerwowy i czystość języka ojczystego. Zobaczył jak MiBox śmiga u mnie i też kupił - jest zadowolony. Ja mam te same odczucia. Ma googlowe rozpoznawanie mowy i to też działa. Szybko i wygodnie wyszukuje
Można zainstalować apki do oglądania różnych TV, Netflixy i inne takie ale nie mam z tym praktyki. Coś tam już jest defaultowo ale ja nie lubię TV więc praktycznie nie używam.
Ja brałem z Allegro.

Wszystko zależy od ekosystemu w którym się żyje :stuck_out_tongue:
Od ponad 5 lat korzystamy z AppleTV i nie chcę się tu rozpisywać ani robić żadnego fanboyowania, ale to co teraz oferuje ten MiBox od lat działa w świecie Apple. A jak to w apple jak jest jakaś apka na Apple TV to jest w pełni zgodna i kompatybilna, poza tym CEC, wyjście TOS-Link, wifi, etherent w malutkim pudełku. Generalnie jak ktoś ma iPhone/Mac to brałbym tylko AppleTV

Ale mibox to też nie jest coś, co wyszło w tym roku przecież

MiBox:

Due to content licensing restrictions, it was only available in mainland China until October 2016, Xiaomi released a MiBox running Android TV, making it accessible worldwide.

Apple TV:

Release date
1st: January 9, 2007; 11 years ago

Info z wiki.

Hm, no to faktycznie jest wcześnie, ale pierwszy Chromecast wyszedl 24.07.2013 więc to też już jest"kilka ładnych lat" :slight_smile:

Jeszcze androida na świecie nie było. :smiley: Ale było już Kodi/XBMC i to od 2002/2003 :smiley:

Ale to ciągle soft który wymagał dłubania (wiem bo to robiłem :stuck_out_tongue: ). Także pierwszą konkurencją (chociaż mocno upośledzoną) był właśnie chromecast. Chociaż to taka konkurencja jak nowy Romet versus GSX-R 750 :stuck_out_tongue:

Muszę się kiedyś, gdzieś pobawić tym Apple TV i wyrobić opinie :slight_smile: